23 C
Chicago
czwartek, 18 lipca, 2024

Francja/ Partia Le Pen i Republikanie wystawią wspólnych kandydatów w 70 okręgach wyborczych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Skrajnie prawicowe Zjednoczenie Narodowe (RN), dawny Front Narodowy Marine Le Pen, wystawi wspólnych kandydatów wraz z prawicową partią Republikanie w 70 okręgach wyborczych – poinformował w piątek szef RN Jordan Bardella. Przedterminowe wybory parlamentarne odbędą się 30 czerwca.

Bardella określił porozumienie z szefem Republikanów Erikiem Ciottim, jako „historyczne” i dodał, że chce uzyskać w wyborach jak najsilniejszą większość. Przy czym, porozumienie Ciottiego z RN zostało odrzucone przez biuro polityczne Republikanów, a on sam wykluczony z partii, jednak Ciotti nie uznaje tej decyzji.

 

Mówiąc o „porozumieniu z Republikanami” Bardella powiedział, że dotyczy ono kilku punktów: „obrony siły nabywczej, przywrócenia porządku i bezpieczeństwa oraz radykalnego ograniczenia potoków migracyjnych”. O problemie siły nabywczej politycy mówią w odniesieniu do problemu rosnących kosztów energii, żywności i transportu.

 

Bardella nie podał nazwisk kandydatów z 70 okręgów. Jednak wiceszef jego partii Sebastien Chenu powiedział w telewizji France 2, że jest wśród nich np. były dziennikarz prawicowej telewizji CNews, Guillaume Bigot. Chenu zapewnił, że na liście, która w całości opublikowana będzie w weekend, znajdzie się też była deputowana prezydenckiej partii Odrodzenie.

 

Francja podzielona jest na 577 okręgów wyborczych.

 

Tymczasem biuro polityczne Republikanów zatwierdziło wcześniejszą decyzję o wykluczeniu Ciottiego. On sam powtarza, że jest prawowitym szefem partii wybranym przez jej zwolenników. Ciotti jest pierwszym przywódcą partii, kontynuującej tradycje gaullistowskie, który przerwał „kordon sanitarny” – zasadę, że skrajna prawica nie jest dopuszczana do współpracy, nawet na poziomie lokalnym.

 

Z Paryża Anna Wróbel (PAP)

 

awl/ ap/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520