13.2 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

„Frajer”, „idiota” i „idiotka”, „marionetka”, „faszysta” czy „suka”. Obelżywe komentarze pod adresem kandydatów na kanclerza Niemiec

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Badanie przeprowadzone przez organizację Hateaid pokazuje, że czołowi kandydaci na kanclerza są narażeni na kampanie nienawiści w internecie. Najczęściej obrażanym politykiem na Twitterze okazał się kandydat chadeckiej CDU/CSU na kanclerza Armin Laschet – informuje w środę dziennik „Tagesspiegel”.

„Tylko przeciwko trzem kandydatom (Laschet, Scholz, Baerbock – PAP) na kanclerza w ciągu jednego miesiąca pojawiło się ponad 35 000 wpisów z nienawistnym językiem – i to tylko na portalu społecznościowym Twitter” – pisze gazeta.

 

W ostatnich tygodniach najwięcej pisało się o kandydacie CDU/CSU Arminie Laschecie. W ciągu miesiąca wspomniano o nim w 662 540 tweetach. W około czterech procentach z nich (27 476 tweetów) użyto obraźliwego i obelżywego języka podał Hateaid.

 

Aby to ustalić, analitycy zebrali ponad milion tweetów wymieniających czołowych kandydatów między 7 sierpnia a 7 września. Program komputerowy przefiltrował komentarze pod kątem obelg takich jak „frajer”, „idiota” i „idiotka”, „marionetka”, „faszysta” czy „suka”.

 

Kandydat SPD Olaf Scholz „został wymieniony w 6 690 tweetach, Annalena Baerbock (Zieloni) w 5 524 tweetach w kontekście tych i podobnych słów.

 

Na temat Christiana Lindnera (liberalna FDP) w ciągu miesiąca „pojawiło się 1599 takich komentarzy, na temat Janine Wissler (Lewica) – 283. Alice Weidel (Alternatywa dla Niemiec) została wymieniona 684 razy w kontekście potencjalnie obraźliwego i krzywdzącego języka” – informuje dziennik.

 

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

 

bml/ tebe/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520