HomeUSA

Ford, Coca Cola, AT&T czy JPMorgan. Coraz więcej firm zrywa współpracę z Trumpem lub Partią Republikańską

Ford, Coca Cola, AT&T czy JPMorgan. Coraz więcej firm zrywa współpracę z Trumpem lub Partią Republikańską

Kolejne amerykańskie firmy lub podmioty zrywają współpracę z Donaldem Trumpem lub Partią Republikańską. Powodem takich decyzji ze strony biznesu w USA są niedawne zamieszki na Kapitolu, które sprowokował prezydent Stanów Zjednoczonych.

Coraz dłuższa jest lista firm, które wstrzymały dotacje dla republikanów i tłumaczą, że chcą odciąć się od prezydenta Trumpa. Są wśród nich m.in. Ford, Coca Cola, Marriott, Goldman Sachs AT&T oraz JPMorgan. W większości przypadków poinformowano, że trwające od wielu lat przekazywanie pieniędzy dla partii zostało wstrzymane do najbliższych tzw. połówkowych wyborów w 2022 roku.

Władze Nowego Jorku, gdzie od lat rządzą demokraci, poinformowały z kolei, że zrywają współpracę z Trump Organization. Tym samym firma prezydenta USA przestaje prowadzić znane z filmów karuzele i lodowisko w Central Parku oraz miejsce dla deskorolek na Bronxie. Według mediów, rocznie te miejsca przynosiły firmie 17 milionów dolarów zysku.

Z kolei amerykańska federacja golfowa odebrała jednej z posiadłości Donalda Trumpa w stanie New Jersey prawo do rozegrania krajowych mistrzostw w 2022 roku.

Według “The New York Times”, współpracę z firmą Donalda Trumpa zerwał też Deutsche Bank. Do tej pory pożyczył on 340 milionów dolarów dla Trump Organization, a gwarantem tej umowy jest sam prezydent USA.

IAR

COMMENTS