13.9 C
Chicago
wtorek, 28 maja, 2024

Floryda może jako pierwsza przyjąć nowy test obok SAT i ACT. Promują go konserwatyści

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Floryda może stać się pierwszym stanem, w którym na publicznych uczelniach wprowadzony zostanie wariant testu egzaminu wstępnego, promowany przez konserwatywne i chrześcijańskie stowarzyszenia. To najnowsze posunięcie gubernatora Rona DeSantisa.

Rada Gubernatorów Florydy, przy wsparciu administracji DeSantisa, ma zagłosować na sierpniowym posiedzeniu nad przyjęciem Classic Learning Test, jako jednej z form egzaminu wstępnego na studia – obok  SAT i ACT.

Classic Learning Test został stworzony w 2015 roku. Arkusz jest promowany przez konserwatywne stowarzyszenia i chrześcijańskie szkoły prywatne, jako alternatywa dla testów takich jak SAT i ACT. Zdaniem krytyków, SAT i ACT promują progresywny punkt widzenia, natomiast CLT skupia się na przedmiotach humanistycznych, moralności i literaturze klasycznej. Do tej pory CLT wdrożono na ponad 200 prywatnych uniwersytetach.

Jeśli CLT zostanie wdrożone na stanowych uczelniach Florydy, będzie to kolejna, udana ofensywa DeSantisa w jego kampanii przeciwko nauczaniu krytycznej teorii rasy, edukacji na temat społeczności LGBT oraz zrównoważonego rozwoju.

Red. JŁ

(Źródło: Washington Examiner)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520