22.2 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Floryda. Do testów SAT i ACT wkrótce może dołączyć test CLT. Twórcy SAT sceptyczni

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Do tej pory kandydaci, ubiegający się o przyjęcie na stanowe uczelnie na Florydzie, musieli złożyć na uniwersytetach wyniki testów ACT lub SAT. Wkrótce – za sprawą Rona DeSantisa – będą mieli kolejną opcję. Aprobowany jako miarodajny test kompetencji przy rekrutacji na studia stanie się również Classic Learning Test (CLT).

Rada Gubernatorów Florydy będzie głosowała w przyszłą środę nad dopuszczeniem wyników Rada Gubernatorów Floryda, jako równoważnych z testami ACT i SAT. Jeśli rada zgodzi się na dopuszczenie CLT, kandydaci na studentów będą mogli starać się o przyjęcie na uczelnie także na podstawie tego testu.

Wprowadzenie nowego testu było promowane przez administrację Rona DeSantisa. Classic Learning Test reklamuje się jako egzamin, który koncentruje się na zachodniej tradycji i utworach. Od debiutu w 2016 roku był używany głównie przez uczniów szkół domowych i akceptowany głównie na chrześcijańskich uczelniach.

Floryda może być pierwszym stanem, który dopuści testy CLT jako równoważne z SAT i ACT.

Jeśli rada zagłosuje na „tak”, orzeczenie zacznie obowiązywać natychmiast. Oznacza to, że jeszcze przed rozpoczęciem nadchodzącego semestru uczniowie będą mogli starać się o przyjęci na 12 stanowych uniwersytetów na podstawie wyników testu CLT.

College Board – twórcy testu SAT – zarzucają CLT, że jego część matematyczna jest zbyt łatwa. Ich zdaniem 25 proc. pytań z tego działu jest poniżej poziomu high school.

Red. JŁ

(Źródło: Orlando Sentinel)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520