-0.8 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

Finlandia/ Trzeci reaktor elektrowni Olkiluoto ponownie odłączony od sieci. Badane są przyczyny awarii

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Najnowszy i największy blok elektrowni Olkiluoto położonej na zachodnim wybrzeżu Finlandii został ponownie, w odstępie około tygodnia, automatycznie odłączony od sieci. Do awarii doszło w trakcie przeprowadzania jednego z testów. Badane są przyczyny – przekazał w środę po południu operator TVO.

Odłączenie nastąpiło w związku z przeprowadzeniem lokalnego testu spadku napięcia.
Poprzednio reaktor został również automatycznie odłączony od sieci ponad tydzień temu, gdy stwierdzono nieprawidłowy pomiar temperatury w systemie chłodzenia. Naprawa trwała kilka dni.
Wodno-ciśnieniowy reaktor OL3, zbudowany przez francusko-niemieckie konsorcjum, znajduje się na wyspie na Zatoce Botnickiej. Został uruchomiony w kwietniu tego roku. Blok osiągający moc 1600 MW jest jednym z największych reaktorów na świecie. Generuje ok. 15 proc. krajowej energii elektrycznej (razem ze starszymi dwoma reaktorami z przełomu lat 70. i 80. – ok. 30 proc.). Ostatecznie uruchomienie reaktora – z powodu wielu różnych problemów technicznych i administracyjnych – było przekładane ponad 20 razy. Pierwotny plan zakładał, że jednostka zacznie dostarczać energię w 2009 r.(PAP)

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520