29.1 C
Chicago
środa, 22 maja, 2024

Facebook za ujawnienie danych swoich użytkowników zapłaci wysokie odszkodowanie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Użytkownicy Facebooka będą mogli otrzymać pieniądze z odszkodowania uzgodnionego na 725 milionów dolarów. Ugodę wstępnie zatwierdzono w ubiegłym miesiącu z właścicielem tego portalu społecznościowego firmą Meta.

 

Sprawą nadal zajmuje się sąd w Kalifornii. Meta zgodziła się na wypłatę odszkodowania po tym jak wniesiono pozew, w którym stwierdzono, że Facebook pozwolił na udostępnienie danych osobowych użytkowników stronom trzecim, z których najbardziej znana jest Cambridge Analytica, firma konsultingowa, która wspierała kampanię prezydencką Donalda Trumpa w 2016 roku. Firma ta zebrała dane aż 87 milionów użytkowników Facebooka. Ostateczne zatwierdzenie ugody prawdopodobnie nastąpi dopiero we wrześniu.

Jednak użytkownicy Facebooka nie muszą wiedzieć czy ich dane zostały udostępnione, aby otrzymać pieniądze z ugody. Zgodnie z dokumentami, każdy, kto był użytkownikiem Facebooka między 24 maja 2007 a 22 grudniem 2022 roku jest uprawniony do otrzymania odszkodowania. Warto dodać, że Facebook ma prawie 2 miliardy użytkowników na całym świecie, w tym około 200 milionów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520