18.1 C
Chicago
czwartek, 18 lipca, 2024

Euro 2024: Koniec biura prasowego przy bazie kadry, wszystko wraca tirami do Polski

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Usytuowane obok bazy reprezentacji Polski w Hanowerze biuro prasowe, w którym podczas Euro 2024 pracowali dziennikarze, przestało funkcjonować. W poniedziałek zaczęła się rozbiórka. Wszystkie elementy, w tym telewizory, krzesła, stoły, agregaty i klimatyzatory, wrócą tirami do kraju.

Piłkarze reprezentacji Polski w trakcie krótkiego – jak się okazało – pobytu na Euro 2024 trenowali w akademii Hannoveru 96, której główną areną był Eilenriedestadion. Właśnie w pobliżu tego obiektu zainstalowano pod namiotem biuro prasowe, składające się z dwóch pomieszczeń i mogące pomieścić około stu dziennikarzy.

„Widzę, że również wam stworzono dobre warunki. Obyście mogli tutaj pracować jak najdłużej” – zwrócił się do mediów przed turniejem selekcjoner Michał Probierz.
Już wiadomo, że ta praca nie potrwała zbyt długo. Biało-czerwoni przegrali dwa pierwsze mecze, z Holandią w Hamburgu 1:2 i z Austrią w Berlinie 1:3. Bez względu na wynik wtorkowego spotkania z Francją w Dortmundzie zajmą ostatnie miejsce w grupie D i tego dnia zakończą udział w turnieju. Późnym wieczorem odlecą do Warszawy.
Jeszcze wcześniej, bo już w poniedziałkowe popołudnie, zaczęła się rozbiórka biura prasowego. A pracy jest dużo, ponieważ do Polski – oprócz ogromnego namiotu i całej konstrukcji niezbędnej do jego postawienia – trzeba zabrać również pozostałe elementy.
To m.in. telewizory, dekodery, całe okablowanie, drukarki, ksero, ale również agregaty prądotwórcze i klimatyzatory. Wszystko został przywiezione z Polski.
„Między innymi z powodów ekonomicznych. Kupowanie czy wypożyczanie tego na miejscu byłoby droższe niż koszty przywiezienia z kraju” – powiedział PAP jeden z pracowników odpowiedzialnych za instalację i działanie całego biura prasowego.
„Miejscowy prąd nie dałby rady obsłużyć takiej klimatyzacji, więc przywieźliśmy z Polski również własny, wielki agregat prądotwórczy” – dodał.
Najpierw zostanie wymontowany cały sprzęt elektroniczny, telewizory, dekodery, nagłośnienie, oświetlenie itd. Następnie m.in. elementy klimatyzacji i konstrukcja namiotu.
Całość, podobnie jak w pierwszą stronę, zostanie przewieziona kilkoma tirami.
Postawienie i wyposażenie biura prasowego przed turniejem zajęło dziesięć dni. Demontaż będzie oczywiście krótszy, potrwa około trzech dni. To jednak oznacza, że elementy tego biura i tak wrócą do Polski później niż piłkarze.
Namiot w Hanowerze „zadebiutował” w wielkim turnieju. Na poprzednich imprezach były inne – np. ten w La Baule, gdzie reprezentacja Polski przebywała w trakcie Euro 2016 we Francji – niższy, ale dłuższy, podzielony na kilka sal i przedsionków. No i wówczas stał znacznie dłużej – kadra Adama Nawałki osiem lat temu odpadła dopiero w ćwierćfinale.

 

Z Hanoweru – Maciej Białek (PAP)

 

bia/ co/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520