9.4 C
Chicago
piątek, 12 kwietnia, 2024

Erdogan: Turcja jest gotowa ponownie zostać gospodarzem negocjacji pokojowych między Rosją i Ukrainą

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Turcja jest gotowa ponownie zostać gospodarzem negocjacji pokojowych między Rosją i Ukrainą – oświadczył w środę turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan. Dodał, że Ankara mogłaby zaangażować się w szybką odbudowę Ukrainy.

Prezydent na nagraniu adresowanym do uczestników szczytu „Ukraina – Europa Południowo-Wschodnia” w Tiranie powiedział, że należy dać szansę dyplomacji i dialogowi, by osiągnąć „sprawiedliwe i długotrwałe rozwiązanie” konfliktu – pisze oficjalna turecka agencja Anatolia.

„Uważam, że powinny rozpocząć się wspólne działania, przynajmniej w sprawie określenia głównych parametrów pokoju” – dodał.
Erdogan oświadczył, że Turcja „co do zasady” popiera 10-punktową formułę pokojową prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Zapewnił, że Ankara jest gotowa zaangażować się w „szybką naprawę i odbudowę” Ukrainy.
W marcu 2022 roku, niecały miesiąc po rozpoczęciu przez Rosję pełnowymiarowej inwazji na Ukrainie, w tureckiej Antalyi spotkali się szefowie MSZ Ukrainy i Rosji, Dmytro Kułeba i Siergiej Ławrow. Turcja była też jedną ze stron tzw. umowy zbożowej dotyczącej eksportu ukraińskiego zboża przez Morze Czarne. Ankara uczestniczyła również w wymianie jeńców między Ukrainą i Rosją. (PAP)

ndz/ fit/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520