13.2 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Elon Musk pozwany przez 22-latka z Kalifornii. Żąda miliona dolarów zadośćuczynienia

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

22-latek z Kalifornii pozwał Elona Muska o zniesławienie i domaga się „co najmniej 1 miliona dolarów zadośćuczynienia”. Miliarder miał promować w mediach społecznościowych wizerunek mieszkańca Kalifornii, jako agenta federalnego, który realizował dla rządu USA operację fałszywej flagi w celu zdyskredytowania prawicowych ugrupowań, w tym m.in. Proud Boys.

22-letni Ben Brody złożył w poniedziałek w sądzie stanowym w Teksasie pozew przeciwko Elonowi Muskowi. Mężczyzna zarzuca właścicielowi Tesli, że ten dopuścił się wobec niego zniesławienia.

Dokładniej chodzi o rozpowszechnianie w mediach społecznościowych postów, w których porównywano profil Brody’ego na Instagramie ze zdjęciem białego supremacjonisty z Portland w stanie Oregon, który starł się z grupą Proud Boys podczas protestu przeciwko wydarzeniu Pride 24.

Użytkownicy mediów społecznościowych, których Musk miał promować, zidentyfikowały Brody’ego jako studenta nauk politycznych Uniwersytetu Kalifornijskiego w Riverside. W postach twierdzono, że 22-latek pracował dla rządu jako prowokator, a bójka uliczna z udziałem Proud Boys była „operacją fałszywej flagi”, która miała zdyskredytować prawicową bojówkę.

„Wygląda na to, że jeden z nich jest studentem [który chce dołączyć do rządu]” – napisał Musk w poście z 27 czerwca, dodając, że to „prawdopodobnie operacja fałszywej flagi”. Post zawierał link do wpisu z bloga, w którym zarzucano Brody’emu udział w rzekomej prowokacji.

Brody pozwał Muska o zniesławienia, domagając się od miliardera co najmniej 1 miliona dolarów zadośćuczynienia. 22-latka reprezentuje Mark Bankston, prawnik z Teksasu, który zasłynął wygraniem 49-milionowego pozwu przeciwko Alexowi Jonesowi. Jones został wówczas pozwany za stwierdzenie, że „strzelanina w szkole Sandy Hook była mistyfikacją, a rodzice pogrążeni w żałobie byli aktorami”.

Red. JŁ

(Źródło: Los Angeles Times)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520