3.6 C
Chicago
sobota, 20 kwietnia, 2024

Elon Musk odwiedził Izrael. Czy w ten sposób ratuje swoją platformę X przed odpływem reklam?

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Właściciel platformy X Elon Musk odwiedził w poniedziałek Izrael i spotkał się z premierem Benjaminem Netanjahu. Miliarder wyraził poparcie dla walki Izraela z Hamasem i zapowiedział położenie kresu propagandzie, która prowadzi do morderstw – relacjonuje agencja Reutera.

Musk wspólnie z Netanjahu odwiedzili kibuc Kfar Azza, zaatakowany przez Hamas 7 października.
Miliarder obejrzał także film dokumentujący okrucieństwa, które miały miejsce w Izraelu. Musk zaznaczył, że był zdumiony i zaniepokojony widząc radość na twarzach bojowników Hamasu zabijających niewinnych ludzi.
Jednym z wyzwań jest powstrzymanie propagandy, pod wpływem której „ludzie w przyszłości zostają mordercami” – podkreślił właściciel platformy X.
Po wysłuchaniu Netanjahu, mówiącego o tym, że Hamas należy zniszczyć i jest to warunek wstępny przyszłego pokoju z Palestyną, Musk powiedział: „nie ma (innego) wyboru”. Jak dodał „on również chciałby pomóc”.
Musk, właściciel platformy X (dawniej Twitter), znalazł się niedawno w ogniu krytyki z powodu swego komentarza na tym serwisie, wyrażającego poparcie dla antysemickiego wpisu jednego z internautów.
Ponadto organizacja pozarządowa Media Matters for America, zajmująca się monitoringiem mediów, uznała, że reklamy znanych marek ukazywały się na X obok treści antysemickich. Ustalenia te sprawiły, że największe koncerny amerykańskie wstrzymały zamieszczanie na platformie swoich reklam.
X pozwała do sądu Media Matters for America, zarzucając jej „manipulowanie” danymi. Serwis zapowiedział również, że będzie przekazywać zyski z reklam i subskrypcji związanych z wojną w Strefie Gazy na rzecz szpitali w Izraelu, a także działań humanitarnych Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca w Gazie.
Po napaści palestyńskiej organizacji terrorystycznej Hamas na Izrael z 7 października i wkroczeniu wojsk izraelskich do Strefy Gazy Musk zapowiedział, że jego satelitarny system komunikacji Starlink będzie wspierać łączność z działającymi w Gazie organizacjami pomocowymi. (PAP)

mwt/ adj/

 

arch.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520