24.6 C
sobota, 27 kwietnia, 2024

Eliminacje ME 2024: Wszołek dodatkowo powołany na finał barażowy z Walią

Piłkarz Legii Warszawa Paweł Wszołek został dodatkowo powołany do reprezentacji Polski, przygotowującej się do wtorkowego finału barażowego z Walią w Cardiff o awans na Euro 2024. Zgrupowanie kadry opuścił natomiast Dominik Marczuk, który dołączy do reprezentacji U-21.

Prawie 32-letni Wszołek zadebiutował w kadrze narodowej w 2012 roku. Od tej pory rozegrał w niej 14 meczów i strzelił dwa gole (oba w towarzyskim spotkaniu z Finlandią w marcu 2016).

Informację o awaryjnym powołaniu piłkarza Legii do reprezentacji Michała Probierza przekazał w sobotę PZPN.
Dzień wcześniej poinformowano, że z powodu kontuzji mięśnia dwugłowego uda zgrupowanie opuści Matty Cash. Jak wówczas dodano, z kadrą narodową pozostanie natomiast Przemysław Frankowski, którego uraz okazał się niegroźny.
Cash i Frankowski doznali kontuzji mięśniowych podczas czwartkowego półfinału barażowego z Estonią, wygranego przez gospodarzy w Warszawie 5:1. Pierwszy z nich zastąpił w przerwie meczu właśnie Frankowskiego, ale już w 56. minucie też musiał opuścić boisko.
Powołanie Wszołka to nie jest jedyna sobotnia zmiana w zespole Probierza. Jak poinformował PZPN, zgrupowanie opuści Dominik Marczuk z Jagiellonii Białystok, który dołączy do reprezentacji Polski U-21. Kadra młodzieżowa zmierzy się 26 marca z Bułgarią w Chorzowie. (PAP)