24.6 C
piątek, 17 maja, 2024

El. MŚ 2022 – grali kadrowicze Michniewicza: po dwa gole Lewandowskiego i Świderskiego

Robert Lewandowski z Bayernu Monachium i Karol Świderski z Charlotte FC zdobyli po dwa gole, a Arkadiusz Milik z Olympique Marsylia jednego w wekendowych meczach kadrowiczów Czesława Michniewicza, powołanych na towarzyskie spotkanie ze Szkocją i finał baraży o awans do piłkarskiego mundialu.

W poniedziałek w Katowicach oficjalnie rozpocznie się pierwsze zgrupowanie biało-czerwonych pod wodzą Michniewicza, który w styczniu został selekcjonerem w miejsce Paulo Sousy.

Polacy w czwartek zagrają w Glasgow towarzysko ze Szkocją. Pierwotnie w tym terminie mieli zmierzyć się w Moskwie z reprezentacją Rosji w półfinale baraży o awans do mistrzostw świata, ale po rosyjskiej inwazji na Ukrainę FIFA wykluczyła „Sborną” z turnieju i przyznała Polsce walkower. Pięć dni później w finale baraży ich rywalem będzie lepszy z pary Szwecja – Czechy.

Z kolei Szkoci mieli 24 marca grać w barażach z Ukrainą, jednak z powodu wojny to spotkanie przełożono na czerwiec.

Klubowe występy kadrowiczów w weekend:

bramkarze: Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – rezerwowy w meczu ligowym z Interem Mediolan (1:1) Kamil Grabara (FC Kopenhaga) – 90 minut w meczu ligowym z Nordsjaelland (1:0) Łukasz Skorupski (Bologna) – 90 minut w meczu ligowym z Atalantą Bergamo (0:1) Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn) – 90 minut w meczu ligowym z Salernitaną (2:0) obrońcy: Jan Bednarek (Southampton) – poza kadrą na mecz pucharowy z Manchesterem City (1:4) Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) – 90 minut w meczu ligowym z Venezią (2:0) Matty Cash (Aston Villa) – 90 minut w meczu ligowym z Arsenalem Londyn (0:1) Kamil Glik (Benevento) – 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Frosinone (0:2) Michał Helik (Barnsley) – 90 minut w meczu ligowym z Sheffield Utd. (0:2) Marcin Kamiński (Schalke 04 Gelsenkirchen) – poza kadrą na mecz ligowy z Hannover 96 (2:1) Tomasz Kędziora (Lech Poznań) – od 70. minuty w meczu ligowym z Jagiellonią Białystok (3:0) Tymoteusz Puchacz (Trabzonspor) – z powodu zawieszenia poza kadrą na mecz ligowy z Rizespor (2:3) Arkadiusz Reca (Spezia) – 90 minut w meczu ligowym z Sassuolo (1:4) Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) – 45 minut w meczu ligowym z Achmatem Grozny (3:2) Mateusz Wieteska (Legia Warszawa) – 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Rakowem Częstochowa (1:1) Bartosz Salamon (Lech Poznań) – 90 minut w meczu ligowym z Jagiellonią Białystok (3:0) pomocnicy: Krystian Bielik (Derby County) – 90 minut w meczu ligowym z Coventry (1:1) Przemysław Frankowski (Lens) – 90 minut w meczu ligowym z Clermont (3:1) Jacek Góralski (Kajrat Ałmaty) – 90 minut w meczu ligowym z FK Taraz (1:1) Grzegorz Krychowiak (AEK Ateny) – 90 minut w meczu ligowym z PAOK Saloniki (0:1) Konrad Michalak (Konyaspor) – od 46. minuty w meczu ligowym z Fenerbahce Stambuł (1:2) Jakub Moder (Brighton&Hove Albion) – bez meczu ligowego czy pucharowego w weekend Przemysław Płacheta (Norwich City) – bez meczu ligowego czy pucharowego w weekend Sebastian Szymański (Dynamo Moskwa) – 90 minut w meczu ligowym z FK Rostów (1:1) Piotr Zieliński (Napoli) – od 70. minuty w meczu ligowym z Udinese (2:1) Szymon Żurkowski (Empoli) – do 86. minuty w meczu ligowym z Veroną (1:1) Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin) – do 82. minuty w meczu ligowym z Wisłą Kraków (4:1) Patryk Kun (Raków Częstochowa) – 90 minut w meczu ligowym z Legią Warszawa (1:1) napastnicy: Adam Buksa (New England Revolution) – poza kadrą na mecz ligowy z Charlotte FC (1:3) Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 90 minut i dwa gole w meczu ligowym z Unionem Berlin (4:0) Arkadiusz Milik (Olympique Marsylia) – do 78. minuty i gol w meczu ligowym z OGC Nice (2:1) Krzysztof Piątek (Fiorentina) – do 90. minuty w meczu ligowym z Interem Mediolan (1:1) Karol Świderski (Charlotte FC) – do 86 minuty i dwa gole w meczu ligowym z New England Revolution (3:1)