15.9 C
piątek, 17 maja, 2024

Dziś Kubacki walczy o drugie zwycięstwo w Wiśle

Dawid Kubacki powalczy w niedzielę o drugie z rzędu zwycięstwo w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich. 32-latek wygrał inauguracyjne zawody w Wiśle i pierwszy raz w karierze wystartuje w żółtym plastronie lidera generalnej klasyfikacji.

W sobotę Kubacki został pierwszym Polakiem, który rozpoczął sezon od zwycięstwa. Wyprzedził Norwega Halvora Egnera Graneruda i Austriaka Stefana Krafta.

„Ciężko na to pracowałem. Całe lato sobie i innym udowadniałem, że to, co robię działa i skaczę na dobrym poziomie. Wiadomo jednak, że w sporcie niczego nie można być pewnym. Cieszę się, iż mimo towarzyszących emocji potrafiłem zrobić na skoczni to, co do mnie należało” – powiedział po zakończeniu sobotnich zawodów.

W tym roku Kubacki czwarty raz w karierze wygrał Letnią Grand Prix. W Wiśle udowodnił, że utrzymał dobrą dyspozycję z poprzednich miesięcy.

Do walki o podium w niedzielę mogą się włączyć Piotr Żyła i Kamil Stoch, którzy w sobotę znaleźli się w czołowej „10”. Pierwszy z nich był piąty, a trzykrotny mistrz olimpijski ukończył zmagania na 10. pozycji. Z biało-czerwonych punktowali jeszcze Paweł Wąsek, Tomasz Pilch i Stefan Hula.

Niedzielny konkurs rozpocznie się o godz. 16. Zostanie on poprzedzony kwalifikacjami zaplanowanymi na godz. 14.30. Wystartuje w nich 70 zawodników, w tym 13 Polaków.(PAP)