14.9 C
Chicago
niedziela, 25 lutego, 2024

Dwie osoby zabite i co najmniej pięć rannych podczas wyścigów samochodowych w Teksasie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kierowca, który stracił panowanie nad pojazdem podczas sobotnich samochodowych wyścigów równoległych (drag racing) w Teksasie, wbił się w tłum widzów, zabijając dwie osoby i raniąc co najmniej pięć innych – podała w niedzielę amerykańska prasa.

Wypadek miał miejsce podczas imprezy o nazwie „Airport Race Wars 2”.

 

Jak poinformowała telewizja ABC, powołując się na policję, do katastrofy doszło na lotnisku Kerrville-Kerr w teksańskim powiecie Kerr. Trasa wiodła pasem startowym, na którym kierowcy mogli rozwinąć duże prędkości.

 

„Kierowca stracił kontrolę nad samochodem (…) rozbijając się o zaparkowane pojazdy i uderzając w widzów, którzy obserwowali wyścigi” – powiadomiła policja w Kerville, położonym blisko 100 km na północny zachód od San Antonio.

 

Według funkcjonariuszy cztery osoby zostały przetransportowane drogą powietrzną do szpitali w San Antonio. Co najmniej jedną poddano leczeniu w lokalnej placówce zdrowia.

 

„Strona internetowa Kerrville Convention and Visitors Bureau promowała wydarzenie jako +dzień pełen akcji, przyjazny rodzinie+, w którym fani mogą oglądać +najszybsze samochody wyścigowe, rywalizujące o nagrody łącznie w wysokości ponad 8000 dolarów+” – podała ABC.

 

Wyścigi równoległe polegają na rywalizacji dwóch samochodów lub motocykli na prostym odcinku najczęściej długości ok. 402 lub 201 metrów.

 

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

 

ad/ zm/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520