21.6 C
Chicago
czwartek, 18 lipca, 2024

Doradca ds. kultury Władimira Putina odznaczony Orderem Serbskiej Flagi

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Minister kultury Serbii Nikola Selaković wręczył we wtorek Order Serbskiej Flagi Włodzimierzowi Tołstojowi, doradcy ds. kultury Władimira Putina – poinformowała telewizja N1. Serbski polityk podziękował doradcy prezydenta Rosji za wzmacnianie więzi kulturalnych obu państw.

„Kultura to chyba najlepsza dziedzina, w której wspólnie pokazujemy sobie i całemu światu, że pozostajemy wierni tradycyjnym, prawdziwym wartościom. Jedną z tych wartości jest nasza wspólna postawa, która sprzeciwia się historycznemu rewizjonizmowi wszystkiego, co składa się na przeszłość naszych narodów” – powiedział Selaković.

 

Serbski minister dodał, że Tołstoj „to człowiek, który reprezentuje związek między narodem serbskim i rosyjskim i że związek ten wyraża się nie tylko w jego funkcjach, ale i historii jego rodziny”. Przodkowie doradcy Putina mieszkali w Serbii od 1920 do 1940 roku, gdzie aktywnie uczestniczyli w ruchu komunistycznym.

 

Rząd Serbii podpisał w niedzielę deklarację kończącą szczyt pokojowy w sprawie Ukrainy w Szwajcarii. Część serbskich ekspertów określiła decyzję za zaskakującą i oceniła, że świadczy ona o opowiedzeniu się Belgradu w międzynarodowej rywalizacji po stronie Zachodu.

 

Od pełnoskalowej agresji Rosji na Ukrainę Serbia przyjęła tysiące ukraińskich uchodźców, kilkakrotnie potępiła rosyjską agresję i wysłała Kijowowi pomoc humanitarną. Jednocześnie rząd w Belgradzie utrzymuje kontakty z Rosją i odmawia przyłączenia się do nakładanych na ten kraj sankcji.Z Belgradu Jakub Bawołek (PAP)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520