8.5 C
Chicago
piątek, 19 kwietnia, 2024

Długotrwałe oglądanie telewizji lub filmów w ciągu dnia wiąże się z… częstszym oddawaniem moczu w nocy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Długotrwałe oglądanie telewizji lub filmów w ciągu dnia wiąże się z częstszym oddawaniem moczu w nocy – informuje pismo „Neurourology and Urodynamics”.

Nykturia to fachowy termin oznaczający oddawanie moczu w nocy. O ile jednokrotna potrzeba udania się do toalety w ciągu nocy uznawana jest za normę, dwa i więcej razy to już nykturia. Sprzyja jej duża ilość wytwarzanego moczu oraz zaburzenia w pracy pęcherza moczowego.

Naukowcy z Wenzhou Medical University (Chiny) wykorzystali amerykańskie dane z lat 2011–2016 pochodzące z Narodowego Badania Zdrowia i Żywienia (National Health and Nutrition Examination Survey). Spośród 13 294 osób w wieku 20 lat i starszych 4236 (czyli 31,86 proc.) zgłosiło występowanie nykturii, podczas gdy 9058 (68,14 proc.) nie zgłaszało tego problemu. W przypadku uczestników, którzy oglądali telewizję i/lub nagrania wideo przez 5 lub więcej godzin dziennie, ryzyko wystąpienia nykturii było o 48 proc. wyższe w porównaniu z osobami, które oglądały telewizję i/lub wideo przez mniej niż 1 godzinę dziennie.
„W miarę jak ludzie coraz częściej angażują się w czynności związane z ekranem, wszechstronne zrozumienie wpływu wydłużonego czasu oglądania telewizji i/lub wideo na wzorce oddawania moczu w nocy ma kluczowe znaczenie zarówno dla pracowników ochrony zdrowia, jak i pracowników zdrowia publicznego” – napisali autorzy (https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/nau.25406).
„W przypadku osób, które spędzają dłuższy czas przed telewizorem i/lub wideo, pracownicy ochrony zdrowia mogą zaproponować zalecenia dotyczące interwencji behawioralnych, zachęcając do odpowiedniego zarządzania czasem” – zwrócili uwagę.(PAP)

Autor: Paweł Wernicki

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520