14.9 C
sobota, 18 maja, 2024

Chicago Blackhawks przerwali serię broniących tytułu Vegas Golden Knights

Hokeiści Vegas Golden Knights przegrali u siebie z Chicago Blackhawks 3:4 po dogrywce. Była to pierwsza porażka liderów Konferencji Zachodniej w obecnym sezonie NHL. Wcześniej odnieśli siedem zwycięstw z rzędu.

Golden Knights prowadzili już 2:0 po golach Pawła Dorofiewa i Williama Karlssona. Po pierwszej tercji było 2:2, gdyż bramki zdobyli Ryan Donato i Connor Bedard. Na początku trzeciej tercji Taylor Raddysh dał Blackhawks prowadzenie, ale Shea Theodore wyrównał na 3:3. Decydującego gola w dogrywce podczas gry w przewadze strzelił Philipp Kurashev.

Ciekawie było w Waszyngtonie, gdzie miejscowi Capitals pokonali Minnesotę Wild 3:2 po rzutach karnych. Marco Rossi dał gościom prowadzenie już na początku pierwszej tercji. Potem bramki dla Capitals zdobyli Tom Wilson i Dylan Strome. W trzeciej tercji Ryan Hartman strzelił na 2:2. W dogrywce nie padły bramki. John Carlson jako jedyny wykorzystał rzut karny i to przesądziło o zwycięstwie Capitals.

Fin Teuvo Teravainen popisał się hat-trickiem, a jego Carolina Hurricanes pokonali u siebie San Jose Sharks 3:0.

Aż dziewięć bramek padło w meczach New Jersey Devils z Buffalo Sabres (5:4) i Arizona Coyotes z Los Angeles Kings (4:5). Erik Haula strzelił dla Devils dwa gole, w tym decydującego na 5:4.

Vancouver Canucks rozbili St. Louis Blues 5:0. Najpierw dwa gole strzelił Quinn Hughes. Rozmiary zwycięstwa powiększyli Phil Di Giuseppe, J.T. Miller oraz Ilja Michiejew.(PAP)