8.5 C
Chicago
piątek, 19 kwietnia, 2024

Było wielkie uniesienie, co pozostało…? Prezydent Duda nie pojedzie do Kijowa w związku drugą rocznicą inwazji Rosji na Ukrainę

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Nie jest planowana wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Kijowie w związku z drugą rocznicą inwazji Rosji na Ukrainę; planowane jest przesłanie do prezydenta Wołodymyra Zełenskiego – przekazał w piątek w Polskim Radiu 24 minister w KPRP Wojciech Kolarski.

24 Zełensklutego 2022 r. Rosja wspierana przez Białoruś rozpoczęła inwazję na Ukrainę; wcześniej Federacja Rosyjska uznała niepodległość dwóch separatystycznych „republik” znajdujących się na wschodzie Ukrainy. W związku z wojną do Polski i innych europejskich krajów sąsiadujących z Ukrainą napływały setki tysięcy uchodźców

Kolarski został zapytany w piątek w Polskim Radiu 24, czy w związku z przypadającą w sobotę drugą rocznicą inwazji Rosji na Ukrainę prezydent Andrzej Duda planuje wizytę w Kijowie.
„Nie, taka wizyta nie jest teraz planowana” – oświadczył prezydencki minister.
Zwrócił jednocześnie uwagę, że prezydent Duda udzielił długiego wywiadu dla telewizji ukraińskiej w związku z drugą rocznicą pełnoskalowej agresji Rosji na Ukrainę. Dodał, że w piątek w BBC World „będzie również rozmowa na ten temat”.
„Jest planowane też takie przesłanie do prezydenta (Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego – PAP) w związku z drugą rocznicą” – przekazał Kolarski.
Prezydencki minister zwrócił uwagę, że pamięć o tym, co się wydarzyło jest ważna, bo – jak mówił – „to, co się stało dwa lata temu cały czas determinuje nie tylko polską politykę, nie tylko polskie sprawy, ale także politykę światową i najbliższą przyszłość”.
„Władze Rzeczypospolitej wyraźnie, jednoznacznie mówią o tym, że wolna, niepodległa Ukraina jest ważnym sojusznikiem Polski” – podkreślił Kolarski. (PAP)

 

autor: Edyta Roś

 

ero/ par/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520