-0.6 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

Blisko połowa Republikanów uważa, że USA udzielają Ukrainie zbyt dużej pomocy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Blisko połowa Republikanów uważa, że USA udzielają Ukrainie zbyt dużej pomocy; opinię taką podziela tylko 16 proc. Demokratów – wynika z opublikowanego w piątek sondażu ośrodka Pew Research Center, który cytuje „Washington Post” .

Jak komentuje dziennik, badanie to głębokie rosnące różnice w stanowisku wobec Ukrainy między zwolennikami poszczególnych partii w okresie, w którym w Kongresie USA toczy się walka o dalszą pomoc dla Kijowa, o którą zabiega Biały Dom.
48 proc. Republikanów i wyborców niezależnych skłaniających się ku Partii Republikańskiej ocenia, że Waszyngton „za dużo” daje Ukrainie.
20 proc. ankietowanych Republikanów oraz 39 proc. Demokratów uważa, że pomoc ta jest na właściwym poziomie.
Tylko 13 proc. Republikanów i wyborców niezależnych skłaniających się ku Partii Republikańskiej deklaruje, że wsparcie dla Kijowa jest za małe. Opinię taką podziela 24 proc. Demokratów.
„Washington Post” przypomina, że proponowany przez Biały Dom projekt ustawy zawierającej 61 mld dolarów na pomoc dla Ukrainy nie uzyskał w środę wystarczającej większości w Senacie, by był dalej procedowany. Przeciwko zagłosowali wszyscy Republikanie. Na przyjęcie odpowiedniej ustawy przed końcem roku nie ma jednak wiele czasu, bo Izba Reprezentantów rozpoczyna świąteczną przerwę już 14 grudnia, choć może zostać ona przedłużona.
Na początku października, według sondażu ośrodka Chicago Council on Global Affairs, 61 proc. Amerykanów popierało pomoc gospodarczą dla Ukrainy, a wsparcie wojskowe – 63 proc. Wśród Republikanów było to odpowiednio 47 i 50 proc., a wśród Demokratów 76 i 77 proc. (PAP)

fit/

 

arch.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520