11.5 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Bizneswoman z NY wysyła kamizelki kuloodporne do Warszawy i Lwowa

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Bizneswoman z Buffalo w stanie Nowy Jork – za pośrednictwem swojej fundacji charytatywnej – zbiera od darczyńców kamizelki kuloodporne. Sprzęt jest następnie wysyłany na Ukrainę, aby tam pomagał chronić ukraińskich żołnierzy oraz cywilów, którzy pracują w tym kraju w ramach pomocy humanitarnej.

Od czasu inwazji sił rosyjskich na Ukrainę pod koniec lutego, Lydia Dominick pracuje przez całą dobę ze swoją organizacją charytatywną Buffalo Gives, aby pomóc żołnierzom walczącym w najbardziej niebezpiecznych rejonach kraju, a także obywatelom zarówno na terytorium Ukrainy, jak i tym, którzy z Ukrainy uciekli.

Dominick rozpoczęła akcję charytatywną, wykorzystując swoją firmę, Buffalo Balloon Co., do zbierania datków dla potrzebujących ukraińskich uchodźców.

Ja mówiła Fox News Digital – do działania skłoniły ją relacje jej przyjaciół z Europy, którzy zbierali i dostarczali pomoc na Ukrainę oraz pomagali ukraińskim uchodźcom.

Pierwszym rzutem od darczyńców napływały pieluchy, odżywki, artykuły medyczne, skarpetki, czapki, rękawiczki, żywność, koce i produkty higieniczne i w ciągu czterech dni udało im się wypełnić i wysłać 21 palet do Europy. Dominick zdała sobie jednak sprawę, że potrzeby szybko się zmieniły.

„To już nie są pieluchy, to nie są już ubrania. Potrzebujemy kamizelek kuloodpornych” – powiedziała. Dodała, że cała idea polega na tym, aby „każdy Ukrainiec był chroniony kamizelką”.

Postanowiła zareklamować inicjatywę w mediach społecznościowych. Odzew społeczeństwa był bardzo szybki.

„Biura szeryfa, całe akademie policyjne przywoziły przeterminowane kamizelki” – powiedziała.

Mimo tego, kobieta przyjęła je. Jak stwierdziła, miała wtedy powiedzieć: „Doskonale, weźmiemy je. Walczą w T-shirtach, weźmiemy wszystko, co macie”.

Na tym nie koniec – Dominick zaczęła finansować zakup kamizelek kuloodpornych także z własnych środków. Rozpoczęła również rozmowy za handlarzami bronią na terenie całego kraju, wpadając na pomysł na pozyskania międzynarodowej licencji do handlu bronią, dzięki czemu może legalnie transportować kamizelki do Europy.

Dominick osobiście – wraz z jej zespołem – regularnie dostarcza kamizelki do magazynów w Warszawie, w Polsce oraz we Lwowie na Ukrainie.

United Airlines zaoferowały Buffalo Gives 500 funtów darmowego ładunku na przewóz dostaw do Europy z międzynarodowego lotniska Johna F. Kennedy’ego w Nowym Jorku.

Pierwsza darowizna w postaci kamizelek kuloodpornych została przekazana Lydii Dominick 8 marca. Od tamtej pory kobieta uzbierała już ponad 500 sztuk, które są systematycznie przesyłane do Polski lub prosto na Ukrainę.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520