-0.6 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

Biden w rozmowie z Netanjahu wyraził „głębokie zaniepokojenie” przemocą stosowaną wobec Palestyńczyków oraz sytuacją zakładników pozostających w Gazie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prezydent USA odbył w czwartek rozmowy telefoniczne z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu oraz królem Jordanii Abdullahem II. W obu przypadkach podkreślił, że w Strefie Gazy potrzebna jest większa pomoc dla ludności cywilnej.

W wydanym przez Biały Dom komunikacie czytamy, że prezydent USA Joe Biden zwraca uwagę na „krytyczną potrzebę ochrony ludności cywilnej i oddzielenia jej od bojówek Hamasu, m.in. poprzez korytarze, które pozwolą ludziom bezpiecznie wydostać się poza obszar działań wojennych”.
Prezydent podkreślił także znaczenie ciągłego i trwałego napływu pomocy humanitarnej do Gazy oraz wyraził „głębokie zaniepokojenie” przemocą stosowaną wobec Palestyńczyków oraz sytuacją zakładników pozostających w Gazie. (PAP)

 


 

Władze Autonomii Palestyńskiej współpracują z USA nad planem zarządzania Strefą Gazy po zakończeniu wojny z Izraelem

Władze Autonomii Palestyńskiej współpracują z amerykańskimi urzędnikami nad planem zarządzania Strefą Gazy po zakończeniu wojny z Izraelem – przekazał w piątek portal Bloomberg News, powołując się na palestyńskiego premiera Mohammeda Sztajeha.
Z perspektywy strony palestyńskiej pożądanym rezultatem byłoby uzupełnienie kierownictwa Autonomii o przedstawicieli Hamasu, którzy staliby się młodszym partnerem władz w Ramallah.
„Jeśli oni (Hamas) są gotowi dojść do porozumienia i zaakceptować (naszą) platformę polityczną, to będzie miejsce na rozmowy. Palestyńczycy nie powinni być podzieleni” – powiedział dziennikarzom Bloomberga premier Sztajeh, dodając, że cel Izraela, jakim jest całkowite pokonanie Hamasu, jest „nierealistyczny”.
Po najeździe Hamasu, który 7 października zaatakował miejscowości w Izraelu, mordując około 1200 osób i uprowadzając 240 do Strefy Gazy, Izrael zapowiedział całkowite zniszczenie tej terrorystycznej organizacji, rządzącej Strefą od 2007 roku. (PAP)
- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520