14.9 C
Chicago
sobota, 18 maja, 2024

Belgia: Cały kraj walczy z kradzieżami rowerów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W Belgii rozpoczął się pierwszy Krajowy Tydzień Walki z Kradzieżami Rowerów. Jak podała agencja Belga w ramach akcji uruchomiono m.in. nowe narzędzie, czyli system cyfrowego oznaczania rowerów Mybike.

Belgijskie władze federalne i lokalne chcą podnieść świadomość rowerzystów na temat kradzieży ich pojazdów i sposobów jej zapobiegania oraz uczulić świadków, żeby zgłaszali takie przypadki. Dlatego też slogan kampanii brzmi: „Liczy się każda informacja”.

W całym kraju uruchomiony został także system cyfrowej rejestracji rowerów Mybike. Polega on na tym, że rowerzyści otrzymują nieusuwalną naklejkę z kodem QR przypisanym do ich jednośladu. W przypadku wątpliwości, policja może łatwo zeskanować kod i zorientować się czy dany rower został skradziony. Podobny system obowiązuje już od kilku lat, ale tylko w samej Brukseli.
„Przede wszystkim podkreślamy konieczność posiadania dobrego zabezpieczenia roweru. Ale uruchomiliśmy również w całym kraju system MyBike. Dzięki niemu, jeśli rower zostanie skradziony i odzyskany po jakimś czasie, policja będzie mogła łatwo zwrócić go prawowitemu właścicielowi” – powiedziała cytowana przez Belgę szefowa belgijskiego MSW Annelies Verlinden.
Minister dodała, że w kraju wzrosła liczba kradzieży droższych rowerów, w tym elektrycznych i ma to negatywny wpływ na sposób życia ich właścicieli, którzy wykorzystują jednoślady, żeby np. dojechać do pracy.
Szacuje się, że w Belgii rocznie kradzionych jest 100 tys. rowerów, ale tylko 30 tys. spraw zgłaszanych jest na policję.
Kampania walki z kradzieżami rowerów, której pomysłodawcą jest federalne MSW, odbywa się online i w 60 lokalizacjach w całym kraju. (PAP)

 

jowi/ ap/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520