9.8 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Austria/ Nehammer po rozmowach z Putinem nie ma „optymistycznego wrażenia”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kanclerz Austrii Karl Nehammer powiedział, że „nie ma optymistycznego wrażenia” po rozmowach z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na temat wojny na Ukrainie. Kanclerz spotkał się w poniedziałek z Putinem w Nowo-Ogariowie pod Moskwą.

Armia rosyjska przygotowuje ofensywę na wschodniej Ukrainie – powiedział dziennikarzom w Moskwie Nehammer. „Ta bitwa zostanie stoczona z całą gwałtownością” – dodał. Zaznaczył, że z tego powodu ludność cywilna z terenów objętych konfliktem będzie musiała być przenoszona w bezpieczne miejsca korytarzami humanitarnymi.

 

Nehammer bronił swojego spotkania z Putinem przed krytyką – pisze agencja dpa. Uzupełnia, że austriacki kanclerz chciał bezpośrednio odnieść się do okropności wojny w centrum władzy Federacji Rosyjskiej. „Potrzebna jest osobista konfrontacja” – podkreślił Nehammer. Zaznaczył, że spotkanie z Putinem zostało uzgodnione z przywódcami Unii Europejskiej oraz z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

 

Rozmowa z prezydentem Rosji Władimirem Putinem była bezpośrednia, otwarta i twarda – przekazał wcześniej w poniedziałek kanclerz Austrii Karl Nehammer po trwającej nieco ponad godzinę rozmowie z rosyjskim przywódcą w Nowo-Ogariowie pod Moskwą.

 

Nehammer jest pierwszym szefem rządu państwa UE, który spotkał się z Putinem od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę sześć tygodni temu.

 

(PAP)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520