22.1 C
Chicago
środa, 24 lipca, 2024

Australia/ Aborygeni zjedli krokodyla, który terroryzował ich społeczność

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Krokodyl, który terroryzował społeczność Aborygenów na północy Australii atakując mieszkańców i zjadając ich psy, sam został przez nich zjedzony podczas tradycyjnego festiwalu – poinformowała w środę policja australijska.

Mierzący 3,6 metra krokodyl „tropił dzieci i dorosłych” w małej wiosce oddalonej od innych siedzib ludzkich, „rzucając się na nich z wody”, „porwał też kilka psów” – powiadomiła policja australijskiego stanu Terytorium Północne.

Po spotkaniu ze starszyzną Aborygenów policja we wtorek zastrzeliła gada. „Społeczność przyrządziła z niego potrawę w ramach tradycyjnego festynu” – potwierdzili AFP miejscowi Aborygeni.
Krokodyl podczas powodzi na początku bieżącego roku pojawił się w rzece nieopodal wioski, która znajduje się w odległości około sześciu godzin jazdy samochodem na południe od stolicy Terytorium Północnego, Darwin.
Jeden z policjantów powiedział telewizji publicznej ABC, że z tego, co wie, „ugotowano zupę z ogona krokodyla”, a kilka kawałków jego mięsa „zawinięto w liście bananowca i upieczono”. (PAP)

mw/ ap/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520