21.8 C
Chicago
sobota, 25 maja, 2024

Atak na systemy informatyczne Illinois

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Systemy informatyczne stanu Illinois padły ofiarą hakerów. Na razie nie wiadomo jak duże są szkody, ale specjaliści zapowiadają jak najszybsze naprawienie zabezpieczeń i poinformowanie poszkodowanych mieszkańców.

Atak jest określany mianem „ransomware”. Grupa cyberprzestępców miała wykorzystać lukę w systemie i doprowadzić do zainfekowania stanowych systemów informatycznych złośliwym oprogramowaniem, którego celem była kradzież danych z baz danych.

Do ataku doszło pod koniec maja. Jak poinformował Departament Innowacji i Technologii stanu Illinois, w ciągu kilku minut po zdarzeniu jego pracownikom udało się odłączyć wszystkie powiązane systemy i rozpocząć analizy bezpieczeństwa.

Straty są w dalszym ciągu szacowane, ale z pierwszych ustaleń wynika, że naruszenie bezpieczeństwa może mieć wpływ na dużą liczbę osób. Agencja zapewniła, że po zakończeniu dochodzenia, wyda oficjalny komunikat w tej sprawie. Jak dodała, utworzy również specjalne centrum telefoniczne dla dotkniętych stron potrzebujących pomocy.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520