22.2 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Areszt dla kobiety, która wręczyła łapówkę 30 tys. zł zastępcy burmistrza Sulejówka

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla kobiety zatrzymanej na gorącym uczynku przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w środę wieczorem po wręczeniu łapówki 30 tys. zł zastępcy burmistrza Sulejówka (woj. mazowieckie) – dowiedziała się w sobotę PAP.

CBA zatrzymało kobietę w Urzędzie Miasta Sulejówka. Przewieziono ją do Siedlec, gdzie w prokuraturze okręgowej postawiono jej zarzuty korupcyjne. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o aresztowaniu jej na trzy miesiące.

 

Wcześniej wydział komunikacji społecznej CBA informował, że w ostatnich tygodniach do funkcjonariuszy warszawskiej delegatury Biura wpłynęła informacja, że kobieta próbuje skorumpować urzędnika w Sulejówku. Łapówka miała uprościć i przyspieszyć uzyskanie pozytywnej decyzji administracyjnej umożliwiającej prowadzenie działalności gospodarczej.

 

Agenci z warszawskiej delegatury CBA przeszukali miejsce zamieszkania zatrzymanej oraz miejsce prowadzonej działalności, a w urzędzie zabezpieczono dokumentację związaną z pracami nad decyzją administracyjną w jej sprawie.

 

CBA przypomina, że na stronach internetowych Biura i stronie antykorupcja.gov.pl można znaleźć wskazówki antykorupcyjne dla urzędników i przedsiębiorców.(PAP)

 

autor: Aleksander Główczewski

 

ago/ ozk/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520