Nowa obowiązkowa pozycja dla wszystkich zafascynowanych postacią nowego papieża pojawiła się właśnie w księgarniach. Książka „Papież Leon XIV” autorstwa katolickiego dziennikarza Christophera White’a opowiada o drodze pochodzącego z Chicago Roberta Prevosta na Tron Piotrowy.
Autor w swojej książce sugeruje, że urodzony w Chicago Richard Prevost początkowo niechętnie podjął się odpowiedzialności związanej z objęciem stanowiska papieża Leona XIV. Przytacza historie związane z przebiegiem konklawe, a także nawiązuje do korzeni papieża i jego związków z podchicagowskim Dolton.
„Papież Leon XIV” przedstawia istotne spojrzenie na przeszłość, teraźniejszość i przyszłość papiestwa, które wywiera ogromny wpływ na 1,4 miliarda katolików i cały świat – reklamuje nową pozycję jej wydawca. A recenzenci doceniają warsztat i dobre poinformowanie jej autora.