Władze Chicago mają nowy pomysł na walkę z problemem zaszczurzenia miasta. Zamierzają wdrożyć nową strategię polegającą na kontroli urodzeń.
W skrócie ma to polegać na umieszczaniu skrzynek z przynętą, które będą jednocześnie wypełnione środkiem antykoncepcyjnym. Pułapki znajdą się w alejkach za głównymi obszarami handlowymi w Wicker Park i Bucktown.
Jak tłumaczy Alice Howe ze Special Service Area (SSA) Number 33, organizacji finansującej inicjatywę, środek antykoncepcyjny jest zawarty w małej przynęcie przypominającej kiełbasę, podobnej do tej, która jest już używana w tradycyjnych pudełkach z trutką na szczury. Zapowiada jednocześnie, że pudełka będą co tydzień monitorowane.
Program będzie realizowany przez trzy miesiące, a następnie zostanie dokonana ocena jego skuteczności.