-0.8 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

64-latek z celi śmierci znów pojawi się na sali sądowej. Ma na sumieniu znacznie więcej, niż można było mu udowodnić

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Mimo że 64-letni Lucious Boyd przebywa już w celi śmierci oczekując na ostateczne rozwiązanie, okazuje się, że odpowie przed sądem za kolejne morderstwo! Biuro Szeryfa Broward County na Florydzie ogłosiło w poniedziałek, że Boyd został oskarżony o zabójstwo 41-letniej Eileen Truppner, matki dwójki dzieci i bizneswoman z Portoryko.

Były grabarz Lucious Boyd może mieć na sumieniu więcej, niż śledczy początkowo zakładali. 64-latek oczekuje już na jedną karę śmierci za porwanie, gwałt i morderstwo 21-letniej studentki pielęgniarstwa Dawnii Dacosty. Boyd dokonał przerażającej zbrodni na początku grudnia 1998 roku.

Jak się okazuje – dwa tygodnie później Boyd miał znów zaatakować. Tym razem jego ofiarą miała paść 41-letnia Eileen Truppner. Pochodząca z Portoryko bizneswoman i matka dwójki dzieci. Jej ciało znaleziono w drugiej połowie grudnia 1998 roku na poboczu autostrady, na zachód od Fort Lauderdale.

Szeryf Gregory Tony, detektyw Zack Scott i kapitan John Brown przekazali, że ciało Truppner pozostawało niezidentyfikowane do aż do początku tego roku, kiedy udało się tego dokonać dzięki rozwojowi technologii DNA. Ustalono nie tylko tożsamość kobiety, ale zbadano również ślady pozostawione przez zabójcę. Te pasowały genetycznie do Boyda.

„Przez 20 lat nie było sprawiedliwości, nie było zamknięcia. (Truppner) nie jest już bez twarzy. Nie jest już bezimienna” – powiedział Tony na konferencji prasowej.

Według Browna istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że Boyd – choć udowodniono mu do tej pory tylko jedno morderstwo – w rzeczywistości był seryjnym zabójcą. Stróże prawa wspomnieli o dziewczynie, 19-letneij Patrece Alston, która miała zaginąć w czasie wyjazdu z Boydem w latach 90. Nastolatki nigdy nie odnaleziono. Nigdy też nie postawiono Boydowi zarzutów w tej sprawie, choć ten „gubił się w zeznaniach”. Detektywi nie mogli go jednak oskarżyć bez odnalezienia ciała 19-latki.

Dochodzeniowcy uważają, że Boyd może odpowiadać za szereg niewyjaśnionych morderstw, do których doszło w latach 90. Jedną z przesłanek jest według śledczych zamiłowanie Boyda do podróżowania po stanie – mógł popełniać zbrodnie nawet bardzo daleko od swojego miejsca zamieszkania.

Red. JŁ

(Źródło: The Associated Press)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520