21.7 C
Chicago
piątek, 14 czerwca, 2024

4-latek z Florydy z pozytywnym wynikiem testu na Ospę Małp. Ponad 1300 przypadków na Florydzie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Według stanowych danych Florida’s Reportable Diseases Frequency Report, dziecko poniżej 5 roku życia z Florydy uzyskało pozytywny wynik na obecność wirusa Małpiej Ospy – podaje Miami Herald.

4-letni dziecko z pozytywnym wynikiem testu na zakażenie Monkey Pox zamieszkuje powiat Martin na Florydzie. To pierwszy taki przypadek w stanie i jeden z nielicznych w Stanach Zjednoczonych. Do tej pory zarejestrowano 7 przypadków Małpiej Ospy wśród dzieci.

Według danych stanowych, u ośmiu nastolatków z Florydy w wieku od 15 do 19 lat potwierdzono lub podejrzewa się zakażenie Ospą Małp. Dwóch nastolatków mieszka w Broward, a trzech w Miami-Dade. Pozostali nastolatkowie mieszkają w powiatach Lee i Leon.

Dane stanowe podają, że na Florydzie jest obecnie 1317 potwierdzonych lub prawdopodobnych przypadków zakażenia Małpią Ospą. Najwięcej przypadków odnotowano w powiatach Miami-Dade i Broward.

Ospa małp jest podobna do ospy prawdziwej, choć łagodniejsza i mniej śmiertelna. Wiele przypadków w obecnej epidemii dotyczy homoseksualistów, w rozumieniu mężczyzn, kopulujących z mężczyznami, ale zgodnie z Centers for Disease Control and Prevention, każdy może zarazić się chorobą. Stany Zjednoczone mają już ponad 11 800 potwierdzonych przypadków małpiej ospy.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520