23.2 C
Chicago
sobota, 13 lipca, 2024

Wspólnoty religijne zapewniają o poparciu dla transplantacji. Kolejka oczekujących bardzo długa

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Około 4,000 mieszkańców Illinois znajduje się na listach oczekujących na oddanie organów i tkanek. Nowa reklama społeczna na cześć Narodowego Zgromadzenia Dawców przypomina, że większość wyznań religijnych popiera oddawanie organów.

 

W reklamie opublikowanej przez Sekretarza Stanu Jesse White’a występuje Phillip Hanks z Joliet. Ojciec sześciorga dzieci mówi, że żyje dzisiaj dzięki wierze w Boga i dawcy organów, który dał mu pięć organów wewnętrznych.

Narodowe Zgromadzenie Dawców rozpoczęło się w piątek i kończy w niedzielę (14. listopada). Jest to coroczne wydarzenie, w którym różne wspólnoty wyznaniowe współpracują, aby podnieść świadomość na temat dawstwa.

The United Network for Organ Sharing wskazuje, że główne grupy religijne wspierające tę praktykę obejmują judaizm, islam, katolicyzm, protestantyzm i inne wyznania chrześcijańskie.

W skali kraju 107,000 osób oczekuje na przeszczepy organów lub tkanek, w tym 4,000 w Illinois, gdzie około 300 osób rocznie umiera z powodu braku dostępu do organów lub tkanek.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520