30.3 C
Chicago
piątek, 21 czerwca, 2024

19 miesięcy więzienia dla byłego przewodniczącego związków zawodowych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wyrok 19-tu miesięcy więzienia w związku z oskarżeniem o przyjęcie ponad 300-tu tysięcy dolarów w łapówkach usłyszał we środę były szef Teamsters. John T. Coli Sr. miał przez lata otrzymywać tajne płatności od Cinespace Chicago Film Studios.

Wieloletni przywódca związkowy przyznał w 2019 roku, że groził zorganizowaniem strajku pracowników Cinespace, który doprowadziłby do zniszczenia przedsiębiorstwa, gdyby tajne wypłaty się skończyły. Miał mówić prezesowi Alexowi Pissiosowi, że może to zrobić w każdej chwili. Zapewniał go jednocześnie, że nigdy nie zdradzi szczegółów procederu organom ścigania.

Służby federalne zdołały go jednak przekonać do współpracy. Stało się to na fali toczonej na szeroką skalę walki z korupcją w Chicago i Illinois. Współpraca Coli’ego była postrzegana jako szczególnie znacząca, biorąc pod uwagę jego powiązania z byłym marszałkiem Izby Reprezentantów Illinois Michaelem Madiganem, byłymi burmistrzami Chicago Richardem M. Daley’em i Rahmem Emanuelem oraz byłymi prezydentami Patem Quinnem i Brucem Raunerem.

W oświadczeniu przed ogłoszeniem wyroku Coli podkreślił, że czuje wstyd z powodu swojego postępowania.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520