28.3 C
Chicago
poniedziałek, 20 maja, 2024

Związek Zawodowy Nauczycieli Chicago grozi strajkiem

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Związek Zawodowy Nauczycieli Chicago (CTU) domaga się rocznej podwyżki płac o 9% lub o wskaźnik wzrostu cen konsumpcyjnych – w zależności od tego, która z tych wartości jest niższa. Jednocześnie związkowcy nie wykluczają strajku – powiedziała przewodnicząca CTU Stacy Davis Gates.

 

„Jesteśmy związkiem zawodowym a nie partią polityczną.  Strajkujemy tylko wtedy, gdy znajdziemy się w impasie ” – powiedziała Davis Gates. Burmistrz Brandon Johnson zawdzięcza swój wybór milionom dolarów wpłat na kampanię wyborczą i setkom działaczy związanych z CTU.

Zapowiedź nauczycielskiego związku stawia w trudnej sytuacji obecnego burmistrza. Albo zgodzi się na żądania nauczycielskiego związku albo musi się liczyć z konsekwencjami, które oznaczać mogą nie tylko strajk, ale w przyszłości brak poparcia w przypadku, gdy Johnson będzie starał się o reelekcję.

Stacy Davis Gates nazwała trwające negocjacje „momentem przebudzenia dla kobiet, które dominują w zawodzie nauczyciela”. W tym tygodniu Davis Gates rozpoczęła starania o nowy kontrakt, który wykracza daleko poza żądania dotyczące wynagrodzenia, opieki zdrowotnej i warunków pracy.

Mówi o opracowaniu czegoś, co nazwała „linią bazową”, która obejmuje zajęcia sportowe, muzyczne, artystyczne, naukę innych języków, zajęcia z technologii i inne programy pozaszkolne w każdej chicagowskiej szkole publicznej (CPS), tak aby jakość edukacji nie różniła się w zależności od tego w jakiej dzielnicy taka szkoła działa.

Jako rodzic trójki dzieci uczęszczających do chicagowskich szkół publicznych, burmistrz Brandon Johnson przyznał w tym tygodniu, że zgadza się z żądaniami przewodniczącej CTU. Pozostaje tylko pytanie gdzie znaleźć na to wszystko pieniądze.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520