23 C
Chicago
czwartek, 18 lipca, 2024

Związek Lekarzy Polskich w Chicago wręczył stypendia polonijnym studentom

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

www.strony.us - Strony Internetowe, Strony Internetowe Chicago Floryda, Pozycjonowanie, Pozycjonowanie stronwww, Pozycjonowanie Stron Chicago Floryda, Reklama Chicago

Związek Lekarzy Polskich (ZLP) w Chicago przyznał stypendia polonijnym studentom medycyny. Wręczenie stypendiów Związku Lekarzy Polskich miało miejsce w Chicago, w niedzielę, 23 czerwca, 2024 w Muzeum Polskim w Ameryce. Uroczystosć wręczenia prowadził Dr. Peter Brukasz, Przewodniczący Komisji Stypendialnej, były prezes ZLP w towarzystwie Dr. Josephine Dlugopolski-Gach, Prezes ZLP.

Dr. Dlugopolski podkreśliła, że studia medyczne są bardzo intensywne w USA, trwają wiele lat i są bardzo drogie. W związku z tym istnieje potrzeba wspierania studentów medycyny, aby ułatwić im zdobycie edukacji i kwalifikacji niezbędnych do wykonywania zawodu lekarza. Wiele działań ZLP ma na celu wspieranie młodych studentów medycyny, rezydentów i młodych lekarzy.

Wsród kryteriów branych pod uwagę przy rozpatrywaniu podań o stypendia brane są pod uwagę osiągnięcia akademickie, zaangażowanie na rzecz organizacji zawodowych i polonijnych, przynajmniej jeden z rodziców stypendystów musi mieć polskie pochodzenie. Większość z laureatów odebrała stypendia osobiście. Inne mieszkają, pracują w różnych ośrodkach akademickich w USA i otrzymają stypendia w inny sposób.

W czasie oficjalnej ceremonii wręczenia stypendiów nie ujawniano ich wysokości w tym roku. Dr.  Dlugopolski powiedziała w rozmowie z naszą redakcją, że w tym roku przekazano największą kwotę na stypendia w historii ZLP. Było to możliwe dzięki kilku funduszom stypendialnym, ufundowanym przez darczyńców popierającym edukację studentów medycyny.

W Związku Lekarzy Polskich działa wielu wybitnych lekarzy, naukowców jak prof. Maria Siemionow, Dr. Ewa Radwańska i wielu innych. ZLP znany jest także z działalności społecznej, filantropijnej, wspierania zdolnych polonijnych artystów.

Związek Lekarzy Polonijnych w Chicago ma bardzo ambitne plany. Jesienią planowana jest światowa konferencja naukowa lekarzy polonijnych z całego świata, która odbędzie się w Krakowie w dniach od 12 do 14 września. Dr. Kornelia Krol, Prezes Światowej Federacji Polonijnych Towarzystw Medycznych jest głownym organizatorem konferencji. Dyrektorem naukowym konferencji jest prof. Maria Siemionow, światowej sławy transplantolog. Konferencja jest organizowana we współpracy z polonijnymi organizacjami medycznymi, polskimi agencjami rządowymi, władzami miasta Krakowa.

Autor z Dr. Kornelią Król, Prezesem Światowej Federacji Organizacji Medycznych, Dr. Josephine Długopolski-Gach, Prezes Związku Lakarzy Polskich w Chicago, prof. Maria Siemionow, Uniwersytet Illinois; prof. Marek Rudnicki, były prezes ZLP

Życzymy lekarzom zrzeszonym w Związku Lekarzy Polskich dalszej owocnej działalności a studentom ukończenia studiów medycznych, staży i owocnej służby medycznej.

Tekst i zdjęcia @ Andrzej Mikolajczyk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520