18.1 C
Chicago
środa, 29 maja, 2024

„Zmiana płci” u dzieci może stać się w Teksasie nielegalna. Ustawa czeka na podpis Abbotta

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Teksas może stać się wkrótce największych stanem, który zakaże świadczenia usług medycznych w zakresie transpłciowości dla osób poniżej 18 roku życia. Dzieci i młodzież nie będą mogły być poddawane terapią hormonalnym, operacją korekty płci oraz nie będzie można podawać im tzw. blokerów dojrzewania. Dotyczy to także nieletnich, którzy już rozpoczęli któryś z wymienionych procesów.

Republikańska większość teksańskiej legislatury przyjęła w środę ustawę, która zakazuje świadczenia każdej osobie małoletniej poniżej 18 roku życia usług, związanych z tzw. zmianą płci. Jeśli ustawa wejdzie w życie, nieletnim poniżej 18 r.ż. nie będzie można podawać blokerów dojrzewania, poddawać terapiom hormonalnym, ani operacjom, związanym z korektą płci.

Ustawa wymaga, aby nastoletni pacjenci, którzy już rozpoczęli procesy, „odzwyczaili się” od wszelakich leków w nieokreślonym czasie. Lekarze w Teksasie nie będą mogli przepisywać leków, które mogłyby wywołać tymczasową lub trwałą bezpłodność, a także wykonywać mastektomii lub operacji, które sterylizowałyby dziecko lub usuwały zdrowe części ciała.

Ustawa trafiła na biurko gubernatora Grega Abbotta. Oczekuje się, że gubernator podpisze ustawę, zważając na jego wcześniejsze kroki w tej sprawie. Abbott zlecił wcześniej teksańskim urzędnikom zbadanie, czy dokonywanie takich procedur wobec dzieci nie jest nadużyciem.

Jeśli ustawa wejdzie w życie Teksas dołączy do 17 innych stanów, które wprowadziły podobne przepisy. W stanach, takich jak Alabama, Floryda, Idaho, Dakota Północna i Oklahoma procedury związane ze zmianą płci są przestępstwem.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520