21.6 C
Chicago
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Zaprzysiężenie nowych władz stanu Illinois

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Springfield: Zaprzysiężenie nowych władz Illinois odbyło się w Springfield, w poniedziałek, 9 stycznia, 2023. Inauguracja nowych władz odbyła się z udziałem kilku tysięcy zaproszonych gości w stolicy stanu Illinois. JB Pritzker został zaprzysiężony na kolejna czteroletnią kadencję jako gubernator stanu Illinois. Juliana Straton będzie pełnić urząd wicegubernatora Illinois.

Wyborcy obdarzyli ponownie zaufaniem Skarbnika stanu Michaela Frerichsa, stanowego rewidenta -Susanę Mendoza; Kwame Raula-prokuratora stanowego.

Zmiana nastąpiła na stanowisku Sekretarza Stanu Illinois. Alexi Giannoulias została zaprzysiężony na nowego sekretarza stanu Illinois. Przejmuje urząd, który pełnił przez 24. lata Jesse White, który zrezygnował z kandydowania. Alexi powrócił do władz Illinopis po 16 latach. W przeszłości pełnił urząd skarbnika stanu Illinois.

W niedzielę, w przeddzień Inauguracji odbyło się szereg spotkań przywódców stanu Illinoois z wyborcami.

Zostaliśmy zaproszeni na Inaugurację władz stanowych Illinois. Miałem przywilej uczestniczyc w kilku poprzednich inauguracjach. To doniosłe wydarzenie dla mieszkańców stanu Illinois, wskazujące na kierunek działań władz stanowych. Każdy z przywódców zaprezentował osiągnięcia i kierunki dalszego działania przez kolejne 4 lata. Gubernator stanu JB Pritzker obiecał poszerzenie programu przedszkolnego, aby był dostępny dla wszystkich dzieci w Illinopis. Nie sprecyzował w jaki sposób chce to zrealizować. Wskazał także na konieczność zwiększenia pomocy stypendialnej dla studentów w Illinois.

Przywódcy stanu Illinois zaprosili także gości na tzw. ‘otwarte drzwi” – do swoich biur po zakończeniu Inauguracji, aby chwilę porozmawiać, zrobić pamiątkowe zdjęcia.

W poniedziałek w Springfield obradował Senat stanowy Illinois, który zajmuje sie sprawami ograniczenia dostępu do broni palnej typu wojskowego. Senatorzy mieli przerwę tylko na Inaugurację. Potem powrócili do obrad. Uchwalili ustawę w tej sprawie, która ma byc ujednolicona ze stanową ustawą Izby Reprezentantów, a potem będzie przekazana do podpisu gubernatorowi JB Pritzkerowi, który zapowiedział zdecydowane poparcie do zapobiegania kolejnym masowym strzelaninom z broni typu wojskowego.

Alexi Giannoulias, nowy Sekretarz Stanu Illinois zaprosił nas do wizyty w jego nowym biurze w Springfield. Już po listopadowych zwycięskich wyborach przygotowywał się do przejęcia kierownictwa stanową agencją. Dziękował polonijnym wyborcom i ochotnikom za wspieranie jego kampanii wyborczej.

 

Tekst i zdjęcia @ Andrzej Mikołajczyk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520