11.8 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Zakpił z teksańskiej ustawy. „In God We Trust” po arabsku

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Długoletni polityczny komik i działacz z Florydy Chaz Stevens zebrał 14 000 dolarów, aby rozprowadzić w teksańskich szkołach plakaty z napisem „In God We Trust” (pol. Bogu Ufamy)… ale po arabsku. To jego odpowiedź na teksańską ustawę, która nakazuje szkołom wywieszanie tabliczek z mottem Stanów Zjednoczonych – podaje Dallas Morning News.

Stevens stwierdził, że rozmyślał nad tym, jak „ograć Teksas na jego własnych zasadach”. Za zebrane pieniądze wydrukował plakaty z napisem In God We Trust – które są wymagane w teksańskich szkołach – i rozesłał je do placówek, z nadzieją, że któraś ze szkół je wywiesi. W ten sposób chciał umożliwić wypełnienie ustawowego obowiązku, jednocześnie dając teksańskim republikanom „prztyczka”, bazując na ich rzekomych uprzedzeniach wobec Islamu.

Stevens sam określa się jako „zagorzały ateista” i słynie z działań na rzecz „rozdziału religii od państwa”.

Senator stanu Teksas Bryan Hughes, który sponsorował ustawę o tabliczkach, powiedział, że plakaty Stevensa z dewizą po arabsku nie spełniają wymogów statutu i nie będą musiały być umieszczane w szkołach. Wskazał na cudzysłów wokół wyrażenia „In God We Trust”, aby zasugerować, że szkoła musi tylko powiesić tabliczkę z tymi słowami w języku angielskim.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520