-0.8 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

Zakopane/ Hotele wypełniają się na okres świąteczno-noworoczny

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Święta będą rekordowe pod względem frekwencji turystycznej pod Tatrami, licząc od czasu lockdownu. Obłożnie na Sylwestra już jest powyżej 80 proc. Pobyty pod Giewontem rezerwuje wielu naszych emigrantów zarobkowych – zauważył w rozmowie z PAP Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

„Okres świąteczny nie sprzedawał się od czasu lockdownu tak dobrze, jak w tym roku. Zauważamy wyraźne zainteresowanie wypoczynkiem w okresie świątecznym przez wielopokoleniowe rodziny. Drugim trendem, który zauważamy, to rezerwacje od naszych emigrantów zarobkowych sprzed 20-lat, którzy przyjeżdżają spędzić święta pod Giewontem ze swoimi rodzinami. Są to osoby, które wyemigrowały do Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Skandynawii czy Hiszpanii” – powiedział PAP Wagner.
Mediana cen w obiektach standaryzowanych pod Giewontem na okres świąt Bożego Narodzenia jest poniżej 700 zł za dobę w pokoju dwuosobowym, a mediana na Sylwestra to 820 zł za pokój dwuosobowy. U przysłowiowej gaździny pokój na święta i Sylwestra można wynająć od 200 zł w górę. Hotele o wysokim standardzie oferują sylwestrowe pobyty od 1700 zł za noc.
„Obłożenie świąteczne według raportów hotelarzy wyniesie średnio ponad 80 proc., co oznacza duży wzrost popytu mając na uwadze przyrost obiektów hotelarskich. Na dzień dzisiejszy niektóre obiekty już raportują 100 proc. obłożenie na okres świąteczno-noworoczny. Są też obiekty, które mają rezerwacje na ten czas na poziomie 50–60 proc.” – podsumowuje Wagner.(PAP)

 

autor: Szymon Bafia

 

szb/ mmu/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520