17.1 C
Chicago
środa, 21 lutego, 2024

Zakaz handlu w niedzielę. Opinie Polaków podzielone niemal na pół

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

46 proc. badanych jest za zniesieniem zakazu handlu w niedzielę, a jego utrzymanie popiera 44 proc. Nigdy jeszcze różnica między tymi zantagonizowanymi grupami nie była tak niewielka – informuje w poniedziałek „Rzeczpospolita”.

Od wprowadzenia ograniczeń w 2018 r. przeciwnicy tego rozwiązania zdecydowanie przeważali. Jednak, jak wynika z badania UCE Research opisywanego w poniedziałek przez „Rzeczpospolitą”, słabnie poparcie dla niedzielnego handlu.

Za powrotem handlu w niedzielę opowiedziało się 44 proc. badanych, przeciw – 46 proc. respondentów. Zdania w tej sprawie nie miało 10 proc. ankietowanych.
Jak przypomina gazeta, jeszcze we wrześniu także w badaniu UCE Research przeciwko zakazowi handlu w niedzielę opowiedziało się 54 proc.
Zakazowi handlu w niedzielę sprzeciwiają się przede wszystkim wyborcy Koalicji Obywatelskiej (59 proc.), Lewicy (58,3 proc.) i Konfederacji (50 proc.)
Największymi zwolennikami zakazu są wyborcy PiS (62,5 proc.), Bezpartyjnych Samorządowców (54,6 proc.) oraz Trzeciej Drogi (56,7 proc.).
„Rz” wskazuje, że jeśli zmiany nastąpią to i tak nieprędko. Jak zapewnia Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w resorcie nie toczą się prace nad ograniczeniem handlu w niedzielę.(PAP)

 

reb/ mark/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520