29.1 C
Chicago
wtorek, 21 maja, 2024

Wystawa tylko dla dorosłych o historii przemysłu erotycznego

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W galerii Tańczący Dom w Pradze otwarto we wtorek wystawę o historii zakazanego przemysłu erotycznego w Czechosłowacji od epoki Austro-Węgier aż do upadku komunizmu. Twórcy wystawy uważają ją za swój najbardziej kontrowersyjny projekt.

Dyrektor galerii Robert Vujtek powiedział, że udało się zebrać eksponaty łączce dekadencję i erotykę. „Uważamy, że dla niektórych gości może okazać się to zbyt śmiałe, ale mamy nadzieję, że inni docenią otwartość” – powiedział. Wśród eksponatów są akty z pierwszej połowy XX wieku i zakazana w komunistycznej Czechosłowacji lat 70. i 80. pornografia. Są erotyczne akcesoria i bielizna.

 

Wystawa ułożona jest alfabetycznie, a każda litera odpowiada jednemu tematowi. Pod literą „A” są unikatowe zdjęcia nagich prostytutek z przedwojennych domów publicznych. Pod literą „G” znajduje się historia byłej pierwszej damy, żony komunistycznego przywódcy i prezydenta Klementa Gottwalda, która rekrutowała się z szeregów panien lekkich obyczajów. Litera „J” to zbiór plakatów erotycznych z lat 80. przygotowanych dla eksportowego potentata sztucznej biżuterii Jablonex. Są też pierwsze wibratory wyprodukowane w socjalistycznej Czechosłowacji, które były ukrywane w dyskretnych futerałach.

 

Wystawa dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich i potrwa do 31 marca przyszłego roku.

 

Z Pragi Piotr Górecki (PAP)

 

ptg/ kib/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520