21 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Wybory w Rzeszowie. Braun apeluje, aby nie oddawać swojego głosu na dotychczasowe układy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kandydujący w przedterminowych wyborach prezydenta Rzeszowa poseł Konfederacji Grzegorz Braun zaapelował w piątek, w ostatnim dniu kampanii, aby wyborcy w niedzielę nie oddawali głosu „na dotychczasowe układy”.

„Nie zmarnujcie swojego głosu. Nie oddawajcie swojego głosu na dotychczasowe układy” – powiedział kandydat na konferencji prasowej.

 

Dodał, że „te układy różnią się” i „jest pewien pozór kontrowersji, bo różne sitwy rade by kontrolować urząd miejski”. „W końcu jest to kawałek władzy, ale wy wyjdźcie z tego układu” – zwrócił się Braun do wyborców.

 

Stwierdził, że należy wyjść „poza ten system”. „Postawcie na nowy impuls dla Rzeszowa. Do zobaczenia w drugiej turze” – powiedział Braun.

 

W ostatnim dniu kampanii Braun spotka się m.in. z seniorami i mieszkańcami jednego z rzeszowskich osiedli. Natomiast wieczorem – jak zapowiedział – w strefie kibica na Rynku będzie oglądał mecz inaugurujący Mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

 

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 r. Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, gdy przeszedł COVID-19. Wybory odbędą się w niedzielę 13 czerwca.

 

Oprócz Brauna w wyborach startują: popierana przez Prawo i Sprawiedliwość i rzeszowski region NSZZ „Solidarność” wojewoda podkarpacki Ewa Leniart; proponowany i konsekwentnie wspierany w trakcie kampanii przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł oraz b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek, którego popierają m.in. PO, Lewica, PSL i Ruch Polska 2050.(PAP)

 

Autor: Alfred Kyc

 

kyc/ mok/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520