30.3 C
Chicago
piątek, 21 czerwca, 2024

Włochy: Wzrost przypadków anoreksji i innych zaburzeń odżywiania w lockdownie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

O 30 procent we Włoszech wzrosła liczba przypadków anoreksji i innych zaburzeń odżywiania u młodzieży w wyniku stresu z powodu lockdownu. Dane te przytoczyła senator Daniela Sbrollini i zaapelowała w poniedziałek o podjęcie działań, by zahamować to zjawisko.

„Anoreksja i inne zaburzenia żywieniowe wśród nastolatków to jedna z najmroczniejszych stron lockdownu, której nie możemy nie dostrzegać” – oświadczyła senator, zajmująca się w parlamencie kwestiami młodzieży, sportu i życia społecznego.

 

Jak zauważyła, „z powodu pandemii i lockdownu, ograniczona przestrzeń życiowa i poczucie nudy zmieniły stosunek do jedzenia i własnego ciała”. To doprowadziło, jak podkreśliła Sbrollini powołując się na krajowe dane, do wzrostu przypadków poważnych zaburzeń.

 

Włoska senator dodała, że przychodnie i gabinety lekarskie wręcz „zapełniają się” młodymi ludźmi, którzy mają takie problemy w rezultacie zatrzymania aktywności sportowej i braku relacji społecznych z rówieśnikami.

 

„Stoimy w obliczu katastrofalnych skutków pandemii, które jeszcze bardziej pogarszają i tak już kruchą kondycję młodzieży” – uważa parlamentarzystka.

 

„W obliczu tego szokującego i niebezpiecznego zjawiska instytucje powinny wesprzeć rodziny, szkoły i pracowników służby zdrowia, by temu zapobiegać i pomóc wyjść z tego koszmaru” – oświadczyła Sbrollini. Na zakończenie swego apelu rozpowszechnionego w mediach dodała, że „trzeba działać szybko, by nie zapłacić bardzo wysokiej ceny za więzienie w lockdownie”.

 

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

 

sw/ ap/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520