18 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

„Wizjoner” nowym dyrektorem IDPH

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Znamy nazwisko nowego dyrektora Departamentu Zdrowia Publicznego Illinois. Gubernator J.B. Pritzker poinformował, że desygnował na to stanowisko dr. Sameera Vohrę, nazywając go jednocześnie „wizjonerem”.

Sameer Vohra jest lekarzem pediatrą. Posiada również wykształcenie prawnicze i dyplom z nauk społecznych. Na stanowisku szefa stanowego Departamentu Zdrowia zastąpi Ngozi Ezike, która zrezygnowała ze swojej funkcji na wiosnę, a także zastępującą ją do tej pory Amaal Tokars.

Przedstawiając nowego dyrektora Pritzker wyraził przekonanie, że jego wielotorowe wykształcenie i dotychczasowe doświadczenie zawodowe pozwoli kierowanej przez niego instytucji stawić czoła wyzwaniom pojawiającym się na polu opieki medycznej. Gubernator zapewnił Vohrę o swoim wsparciu dla jego działań.

Dziękując za nominację dr Vohra podkreślił zasługi poprzedniej administracji IDPH w walce z pandemią COVID-19. Jak zaznaczył, jego głównym zadaniem będzie dalsze zapewnienie bezpieczeństwa medycznego mieszkańcom Illinois.

Swoje stanowisko dr Vohra obejmie na początku sierpnia.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520