14.5 C
Chicago
wtorek, 23 kwietnia, 2024

W rejonie Chicago w piątek może spaść do 10 cali śniegu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W piątek w rejonie metropolii chicagowskiej może spaść od 6 do 10 cali śniegu. Krajowe centrum meteorologiczne wydało zimowe ostrzeżenie.

 

Objęto nim od 10 rano do 10 wieczorem Chicago a także następujące powiaty w Illinois: Kane, DuPage, La Salle, Kendall, Grundy, Kankakee i Will a w Indianie powiaty Lake , Porter, Newton i Jasper. Początkowo lokalnie możliwe są opady deszczu przechodzące w śnieg. Drogi mogą być śliskie, ponieważ temperatura spadnie do około 30 F.

AccuWeather przewiduje, że w Chicago oraz na północnych i zachodnich przedmieściach spadnie od 6 do 10 cali śniegu, natomiast na południu i wschodzie miasta od 3 do 6 cali. Najintensywniejsze opady mokrego śniegu mają wystąpić po południu, w ciągu godziny w niektórych rejonach może spaść od 1 do 2 cali śniegu.

W dodatku opadom towarzyszyć ma silny wiatr w porywach osiągający nawet do 45 mil na godzinę. W nocy z piątku na sobotę temperatura spadnie do poniżej zera. Jednodniowy atak zimy może więc spowodować wiele utrudnień. ComEd zmobilizował dodatkowe ekipy, gdyż załamanie pogody może przyczynić się do uszkodzeń linii energetycznych.

W sobotę i niedzielę temperatura przekroczy 40 stopni F. Na poniedziałek synoptycy zapowiadają z kolei opady deszczu i nawet 54 F.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520