21.6 C
Chicago
czwartek, 18 lipca, 2024

W pobliżu parku Yosemite znaleziono zwłoki dwóch osób. „Zginął jak bohater”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Zespoły poszukiwawcze odnalazły ciała dwóch osób w pobliżu Angel Falls, niedaleko Parku Narodowego Yosemite w środkowej Kalifornii. Zgodnie z doniesieniami mediów – mężczyzna zginął próbując uratować swoją partnerkę, która również poniosła śmierć.

Według Departamentu Szeryfa Madera County w Kalifornii – ekipy poszukiwawczo-ratunkowe odnalazły w tym tygodniu ciała 34-letniej Moniki Ledesmy i 35-letniego Jamesa Halla.

Jako pierwsze odnaleziono ciało Ledesmy – w środę, 19 czerwca, w wodzie niedaleko jeziora Bass. W pobliżu Ledesmy znaleziono niektóre rzeczy Halla. Trochę później ratownicy odnaleźli także jego zwłoki.

„James zginął jak bohater, próbując uratować swoją dziewczynę Monikę” – napisano na stronie fundraisingowej utworzonej dla rodziny Halla. „Niestety, oboje zostali nam odebrani” – dodano.

Nie jest jasne, jak dokładnie doszło do śmierci pary. Zgodnie z doniesieniami, Ledesma wpadła do wody, a Hall próbował ją uratować.

Departament Szeryfa Powiatu Madera ostrzega przed lekceważeniem szlaków w pobliżu Angel Falls, które – z uwagi na bliskość parkingów i infrastruktury – dają turystom „fałszywe poczucie bezpieczeństwa co do poziomu istniejącego zagrożenia”.

„Woda jest niezwykle wartka i śmiertelnie zimna. Ciepłe powietrze nie oznacza ciepłej wody. Zimna woda może bardzo szybko usunąć ciepło z ciała i doprowadzić do utraty ruchu w kończynach. Wchodząc do rzek i strumieni, zawsze należy zachować środki ostrożności, takie jak noszenie kamizelki ratunkowej, zabranie ze sobą kamizelki ratunkowej i przestrzeganie wszystkich zamknięć rzek / strumieni” – apeluje biuro szeryfa.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520