11.5 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

W Kalifornii padł rekord świata! Ogrodnik z Minnesoty wyhodował 2749-funtową dynię

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

To największa dynia, jaką kiedykolwiek widzieliście! W Kalifornii padł w poniedziałek rekord świata masy wyhodowanej dyni. Ustanowił go nauczyciel ogrodnictwa z Minnesoty, który wyhodował dynię o wadze 2749 funtów!

Travis Gienger z Anoka w stanie Minnesota wygrał 50. Mistrzostwa Świata w Ważeniu Dyni w Half Moon Bay w Kalifornii. Nauczyciel ogrodnictwa wyhodował dynię, ważącą ponad tonę! Kiedy zważono owoc (a dokładniej warzywo) pracy ogrodnika z Minnesoty, na liczniku pojawił się rekordowy wynik 2749 funtów (tj. niemal 1247 kg).

„Nie spodziewałem się tego. To było niesamowite uczucie” – powiedział 43-letni Gienger, który uprawia dynie od prawie 30 lat. To również nie pierwszy jego sukces. W zeszłym roku udało mu się ustanowić nowy rekord Stanów Zjednoczonych.

Gienger nie wahał się również odpowiedzieć na pytanie o tajemnicę wyjątkowego sukcesu. Swoje warzywa hoduje na skrawku ziemi, na własnym podwórku. Na wyhodowanie giganta pozwoliła mu większa troska o swój ogródek. Zdradził, że w tym sezonie postanowił podlewać dynie z większą częstotliwością – nawet do 12 razy dziennie – a ponadto nawoził je częściej, niż zwykle.

Red. JŁ

(Źródło: Fox News)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520