17.5 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

W głosowaniu na wotum zaufania dla rządu Morawieckiego nie wzięło udziału trzech posłów klubu PiS: Szymon Szynkowski vel Sęk, Agnieszka Ścigaj i Zbigniew Ziobro

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W głosowaniu na wotum zaufania dla rządu Morawieckiego brało udział mniej posłów PiS, niż należy do klubu parlamentarnego – powiedział PAP poseł KO Arkadiusz Myrcha po poniedziałkowym głosowaniu, w którym Sejm nie udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego.

Gabinet Morawieckiego poparło 187 posłów klubu PiS i trzech posłów Koła Kukiz’15; przeciw byli wszyscy posłowie KO, PSL-TD, Polski 2050-TD, Lewicy i Konfederacji.
Arkadiusz Myrcha (KO) w rozmowie z PAP zwrócił uwagę, że w głosowaniu brało udział mniej posłów PiS, niż należy do klubu parlamentarnego – 187 ze 191. „Chyba nie ma Zbigniewa Ziobro, co nie było szczególnym zaskoczeniem” – zauważył.
Jego zdaniem, jest to „wynik, o którym cała Polska wiedziała od dwóch miesięcy”. „Nie wiedział o nim Morawiecki i Kaczyński, państwo z PiSu, cieszymy się, że w końcu po ośmiu latach nastąpił kres tych fatalnych rządów” – dodał.
W głosowaniu nie wzięło udziału trzech posłów klubu PiS: Szymon Szynkowski vel Sęk, Agnieszka Ścigaj i Zbigniew Ziobro. Przeciw wotum zaufania dla rządu Morawieckiego było 266 posłów, nikt nie wstrzymał się od głosu.(PAP)

Autor: Olga Łozińska

 


 

 

Szynkowski vel Sęk o jego nieobecności podczas głosowania nad wotum zaufania dla rządu: uczestniczę w Radzie ds. Zagranicznych UE w Brukseli

Tych, którzy szukają drugiego dna mojej nieobecności podczas głosowania nad wotum zaufania dla premiera Mateusza Morawieckiego, informuję, że na prośbę premiera uczestniczę w Radzie ds. Zagranicznych UE w Brukseli – napisał w poniedziałek na platformie X szef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.
W poniedziałek Sejm nie udzielił wotum zaufania rządowi Morawieckiego. W głosowaniu nie wzięło udziału troje posłów klubu PiS: Szymon Szynkowski vel Sęk, Agnieszka Ścigaj i Zbigniew Ziobro.
„Tych, którzy szukają drugiego dna mojej nieobecności podczas dzisiejszego głosowania nad wotum zaufania dla premiera Mateusza Morawieckiego, informuję, że na prośbę pana premiera uczestniczę dzisiaj w Radzie ds. Zagranicznych UE w Brukseli, podczas której dyskutowane są fundamentalnie ważne dla naszej Ojczyzny sprawy” – przekazał na platformie X Szynkowski vel Sęk.
Wskazał, że „jest to doskonała okazja, by kontynuować ofensywę budowania koalicji sprzeciwu wobec niebezpiecznych, pospiesznych zmian traktatowych”.
„Bardzo żałuję, że nie mogłem być w Sejmie podczas głosowania, ale tym razem mój głos tutaj był ważniejszy – służba nie drużba” – podkreślił.
Za udzieleniem wotum zaufania dla rządu Morawieckiego zagłosowało 190 posłów – 187 z klubu PiS i 3 z Koła Kukiz’15. Przeciw wotum zaufania dla rządu Morawieckiego było 266 posłów, nikt nie wstrzymał się od głosu. (PAP)
autor: Katarzyna Krzykowska

ksi/ itm/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520