31.5 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

W Dubaju otworzono najgłębszy na świecie basen do nurkowania

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich otworzono najgłębszy na świecie 60-metrowy basen do nurkowania, gdzie głęboko pod wodą można grać w szachy, piłkarzyki i inne gry, a także odkrywać opuszczone, zatopione miasto – informują w poniedziałek lokalne media.

Kierując się światłem i nastrojową muzyką, nurkowie mogą zwiedzać przestrzeń wypełnioną 14,6 mln litrów wody, co odpowiada pojemności sześciu basenów olimpijskich.

 

Godzinne nurkowanie ma kosztować od ok. 500 do 1500 złotych w zależności od wymaganego sprzętu, bowiem odwiedzający mogą ćwiczyć nurkowanie z powietrzem oraz freediving, gdzie nurkowie wstrzymują oddech. Na razie atrakcja otwarta jest jedynie dla zaproszonych gości, jednak pod koniec lipca ma zacząć przyjmować rezerwacje od wszystkich chętnych.

Basen, wyposażony w ponad 50 kamer – w celach rozrywkowych i bezpieczeństwa – został zweryfikowany przez Księgę Rekordów Guinnessa, która potwierdziła, że jest „o 15 metrów głębszy niż jakikolwiek inny” – podała agencja AFP.

 

Obiekt, w którym mieści się basen, przypomina muszlę ostrygi, co jest nawiązaniem do historycznego dziedzictwa poławiaczy pereł w Emiratach. Jest także największym podwodnym studiem filmowym w regionie.

Położony na wybrzeżu Zatoki Perskiej i otoczony pustynią Dubaj słynie z ekstrawaganckich i rekordowych atrakcji, takich jak zaśnieżony kryty stok narciarski, duże parki wodne i najwyższy budynek na świecie, Burdż Chalifa.

 

Z Dubaju Joanna Baczała (PAP)

 

fot. @DXBMediaOffice on Twitter

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520