31.5 C
Chicago
wtorek, 21 maja, 2024

W 2023 roku spadła liczba strzelanin na chicagowskich autostradach

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Na autostradach głównie w rejonie Chicago i w Illinois odnotowano mniej strzelanin w 2023 roku. Potwierdza to raport opublikowany przez policję stanową Illinois.

 

Wynika z niego, że liczba strzelanin na autostradach spadła o prawie jedną trzecią a liczba wypadków śmiertelnych o 7%. Policja stanowa Illinois otrzymała w ubiegłym roku 32% mniej zgłoszeń o strzelaninach na autostradach w porównaniu do 2022 r.

Funkcjonariusze zarekwirowali jednak o 12% więcej broni. Ponadto policjanci patrolujący autostrady przejęli ponad 4,5 miliona dolarów w gotówce z działalności przestępczej i ponad 10 tysięcy funtów narkotyków.

Policja stanowa Illinois twierdzi, że ulepszone taktyki patrolowe i dochodzeniowe, a także rosnące wykorzystanie technologii, w tym kamery z czytnikami tablic rejestracyjnych wpływają na to, że nasze drogi i autostrady są bezpieczniejsze.

„Jako agencja jesteśmy bardziej sprawni i skoncentrowani na danych, podejmując decyzje w oparciu o to, gdzie pojawiają się największe zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego, zamiast podążać za tym samym starym schematem lub nawykami” – powiedział dyrektor policji stanowej Illinois Brendan F. Kelly.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520